FBemailTwitterlinklink

15.12.2012

Świąteczne ozdoby : bombki

Widziałam różne techniki wykonywania bombek, ale zawsze znalazło sie coś innego do 'dłubania' i z roku na rok przenosiłam to DIY. Aż do teraz, gdy siostra poprosiła o pomoc w misji wykonania ręcznych ozdób, na drzewko dla naszego wspólnego znajomego :)Bombki ze wstążki, inaczej "bombki karczochy" są bardzo efektowne i mimo że wyglądają na strasznie skomplikowane, wcale takie nie są. W internecie jest naprawdę masa tutoriali jak je zrobić więc ja sobie daruję :P Pokaże Wam tylko jak nam to wyszło :)

Robiłam je pierwszy raz i muszę powiedzieć,  UWAGA to wciąga! :D Choć bolą trochę paluchy od wciskania szpilek, to naprawdę przyjemnie sie je robi:) Biało-złotą wykonałam ja.
A to bombka siostry, żeby było ciekawie,j to jej PIERWSZA(!) rzecz wykonana własnoręcznie. Dumna :D Kawał świetnej roboty :) Tym bardziej, że za pierwszym razem miałyśmy zbyt wąskie wstążki i było więcej "dziubdziania", dlatego najlepsze są o szer. min. 2,5 cm.Dwie troszkę większe.

Powstał też łańcuszek na czerwonej wstążce, z malutkich złotych szyszek z kokardkami i perełkami :)
Zadbałyśmy też o ładne opakowanie, styropianowe pudełka, wyścielane "siankiem" (a dokładniej włosiem ze sznurka sizalowego) Na bogato :P
Efekt końcowy jak dla mnie bomb(k)a!! :D
Siostra wykonała jeszcze kilka, już całkowicie samodzielnie i nie można mieć żadnych zastrzeżeń :) (czy ja w ogóle byłam potrzebna? :p )A co Wy wieszacie na choinki w tym roku? :)Kinga

6 komentarzy:

 1. RACZEJ "BĄBA" :D EFEKT SUPER... TA OD SIANKA NA DWA GNIAZDA<3

  OdpowiedzUsuń
 2. byłaś potrzebna bo co dwie MIAZGI to nie jedna:D na bogato ^^ hahaha

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Szczególnie łańcuszek przypadł mi do gustu, choć bombki też piękne. No i to opakowanie.. :) Bomba :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Łańcuszek przepiękny, chyba sama coś takiego spróbuję zrobić! Obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Łańcuszek to pomysł siostry, cieszę się że tak się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad :) Można dyskutować, radzić, pytać, krytykować i chwalić. Nie musisz spamować i reklamować swojej strony, jeśli jesteś na bloggerze czy google+ na pewno do Ciebie trafię ;)